CMB Cargo-UNI Győr-Sopron Basket 78-77 (13-22, 28-25, 20-18, 17-12)

Győr, 400 néző. V.: Papp, Jakab, Minár.

UNI Győr: CZANK 7/6, FIELDS 19/3, Török Á., KRIVACEVIC 20/3, GOREE 17/3. Cs.: Markó 2, Simon Zs. 5/3, Sztepanova 4, Varga Zs. 4. Edző: Völgyi Péter.

Sopron: Fegyverneky 4, TURNER 9, Dubei 6, MILOVANOVIC 20/3, LANGHORNE 10. Cs.: Weninger 3, Salvadores 8, T. Jovanovic 13, Crvendakic 4. Edző: Roberto Iniguez.

Jól kezdtünk, 10-8-nál még mi vezettünk, ám innen egy 12-0-ás rohammal meglépett a Sopron. A negyed végéig nem is változott a különbség, de a második szakasz elején 30-15 lett a vendégeknek. Szerencsére innen mi produkáltunk egy 11-2-es rohanást, három pontra is megközelítettük a címvédőt, mely ilyenkor azért rendre rátett néhány pontot az előnyére.

Simon Zsófi szerez kosarat.

A fordulást követően alaposan bekezdtünk, s 48-47-nél átvettük a vezetést.  Váltott vezetés mellett a 28. percben négy ponttal elléptünk (59-55), de egy 8-0-val fordított a Sopron. A zárófelvonás előtt 65-61-re vezettek a vendégek.

Az utolsó szakaszban hol egy, hol három ponttal mentek a vendégek, majd öt és fél perccel a vége előtt 73-68-as Sopron-vezetésnél Völgyi Péter kért időt. Óriási izgalmak jöttek, 24 másodperccel a vége előtt Simon Zsófi kosarával átvettük a vezetést (78-77), s mivel a vendégek újabb kosarat nem szereztek, megnyertük a találkozót.

Völgyi Péter: – Szezonnyitó hazai mérkőzésünk remekül sikerült. Jól harcoltunk, és remélem, a további mérkőzéseken is élvezzük közönségünk támogatását.

Roberto Iniguez: – A győriek megérdemelték a győzelmet. Jól kezdtünk, fegyelmezetten védekeztünk, a szünetben ezt kértem a folytatásban. A csapat akart, küzdött a továbbiakban is, de van úgy, hogy nem tud nyerni, ám ilyen a kosárlabda.