CMB Cargo-UNI Győr-ZTE 72-56 (21-20, 20-13, 14-14, 17-9)

Győr, bronzmérkőzés, 100 néző. V.: Papp, Ádám, Balog.

UNI Győr: Czank 2, FIELDS 14, VARGA ZS. 8, KRIVACEVIC 4, GOREE 12. Cs.: Sztepanova 9, TÖRÖK Á. 16/6, Laklóth 2, Simon Zs. 2, Nagy-Bujdosó 3/3, Szabó P., Markó. Edző: Sandro Orlando.

ZTE: KOZIAR 11/3, GORJANÁCZ 6, JEFFERY 12/3, Hegedűs-Őri 5, PARKER 12. Cs.: Pavel, Gáspár-Szalay 10/3. Edző: Gáspár Dávid.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0 az UNI Győr javára.

Parker kosár plusz büntetőjevel kezdődött a találkozó, nálunk bő egy perc után Goree volt először eredményes. A ZTE folytatta a pontgyártást, Goree viszont egyik büntetőjét dobta csak be (3-7). Újabb két vendégkosár után Sandro Orlando kért időt. Felkeményedett a védekezésünk, ezt kihasználva sikerült kiegyenlítenünk, Török Ági dobott triplát (15-15). Ezúttal Gáspár Dávid kérte ki idejét. A vezetést nem tudtuk átvenni, Jeffery is triplát ért el. Ami késik, nem múlik, Goree, majd Simon Zsófi duplájával már nálunk volt az előny (19-18).

A második tíz percben ismét Parker szerezte az első kosarat, amit Jeffery fejelt meg újabb találattal (21-24). Krivacevic talált be elsőként nálunk. Czank kosara után egyenlítettünk (25-25). Szépen kijátszott akció végén Török újból triplából volt eredményes (28-25). Három perccel a félidő vége előtt egy 6-0-ás rohammal öt ponttal elléptünk (34-29). Időt kért megint a zalaiak vezetőedzője. Varga szerzett kosarat, miközben a passzt adó Goree maradt a földön a bokáját fájlalva. Sztepanova kosár plusz büntetőjével már tíz pont volt a javunkra (39-29). A félidő 41-33-as vezetésünkkel zárult.

Egy-egy kosár mindkét oldalon – így kezdődött a második félidő. Fields első kosarával már 12 ponttal vezettünk (47-35). Fields kosár plusz büntetőjével megint nőtt egy kicsit az előny (50-37). Kisebb kosárcsendet tört meg Fields, ezekben a percekben mindkét csapat sokat hibázott, főleg támadásban, így biztosan őriztük előnyünket (52-40). Koziar hármasával hosszú idő után megint tíz ponton belülre került a ZTE, de Nagy-Bujdosó hamar visszaállította a különbséget (55-43). A zárófelvonás előtt 55-47-re vezettünk.

Fields büntetője, majd Török duplája vezette fel az utolsó tíz percet, Gáspár Dávid egyből időt is kért (58-47). Szalay triplából talált be, de Krivacevic is eredményes volt (60-50). Fields lökött egyet a megint megakadt csapaton, az utolsó öt percnek 64-52-vel vágtunk neki. Ez megnyugtató különbségnek bizonyult, a végén még növelni is tudtuk az előnyt, így egy győzelemre kerültünk a bronzéremhez. Ezt pénteken Zalaegerszegen meg is szerezhetjük.

Sandro Orlando: – Az elején látszott, hogy nem voltunk játékban, majd javítottunk a támadólepattanózás, s az ellenfél faultproblémáit ki tudtuk használni. Ekkor már jól védekeztünk, magas tempóban támadtunk, s könnyű kosarakat szereztünk.

Gáspár Dávid: – A győriek megérdemelték a győzelmet. Csapatomnak azt kell játszania, amit tud. Remélem, a hazai meccsen ennek szellemében kosárlabdázunk, s vissza tudunk jönni Győrbe.

Török Ágnes: – Nem kezdtünk jól, talán ennek az volt az oka, hogy mi már hosszabb ideje nem játszottunk éles meccset, míg a ZTE nemrég fejezte be az elődöntőt. Mikor rendeztük a sorokat, s feljavult a védekezés, sikerült olyan előnyt szerezni, mely megnyugtatott bennünket, s végül biztosan szereztük meg a győzelmet.