CMB Cargo-UNI Győr-PINKK 88-79 (29-25, 11-19, 27-19, 21-16)

Győr, 150 néző. V.: Cziffra, Minár, Varga-Záray.

UNI Győr: CZANK 10/9, FIELDS 26/18, Török 4, Krivacevic 11, GOREE 14. Cs.: Markó, Varga Zs. 9, Laklóth 3/3, SZTEPANOVA 11/3. Edző: Völgyi Péter.

PINKK: Ruják 14/6, SAROK 10/3, Benke 13/9, SLAUGHTER 25/3, Cheslek 5. Cs.: Jakovina 5/3, Cukic 3, Kovalcsik 2, Sánta 2. Edző: Jens Tillman.

Ponterősen kezdtek a csapatok, ebből az elején mi jöttünk ki jobban (14-9), de aztán egyenlített a PINKK. Czank fontos triplát szerzett, ez volt a negyedik hármasunk öt perc alatt. Laklóth is kintről volt eredményes (20-17). Fields ismét “triplázott”, így sem tudtunk ellépni ellenfelünktől (25-22). A negyed négypontos vezetésünkkel zárult (29-25).

A második tíz percben Török Ági két perc után szerezte első kosarunkat, a legjobbkor, ezzel lett megint három pont a javunkra (31-28). Török Ági ellen ítéltek sportszerűtlent a játékvezetők. Ezt kihasználva fordított a PINKK (14. perc: 31-36). Fields újabb hármasa nagyon kellett, két perc után esett újabb kosár (34-36). A félidő vége előtt három perccel Krivacevic büntetőivel egyenlítettünk (36-36). A félidő hajrája a vendégeknek sikerült jobban, így ők vezettek négy ponttal (40-44).

A negyedóra pihenő után nem a legjobban folytatódott a találkozó, Sarok triplája után már kilenc pont volt a hátrányunk (42-51), ami Benke hármasa után tízre nőtt (24. perc: 44-54). Fields pontjaival kezdtünk el kapaszkodni, zsinórban hetet szerzett, benne egy triplát (53-56). Két perccel a negyed vége előtt Czank hármasával kiegyenlítettünk (60-60), Sztepanova kosarával pedig a vezetést is átvettük. A zárófelvonásra megint mi vezettünk néggyel.

Az utolsó negyedben Goree kezdte a pontgyártást, Varga Zsófi pedig folytatta, Slaughter triplájával kapaszkodott a PINKK, Goree viszont a kijátszott támadás végén eredményes volt. Időt is kért a vendégek edzője (32. perc: 73-66). Goree találata után már több mint tíz pont volt a javunkra (77-66). Gyakorlatilag ekkor el is dőlt a mérkőzés, szenvedve, de végül megszereztük a fontos győzelmet.

Völgyi Péter: – Megszenvedtünk ezért a győzelemért. Próbáltunk agresszíven védekezni, de sokszor nem találtuk a ritmust,  PINKK pedig nagyon jól küzdött. Szerencsére azért begyűjtöttük a kötelező két pontot.

Jens Tillman: – Nagy szívvel játszottunk, keményen harcoltunk, de sajnos a végére elfáradtunk, s a győri csapat van annyira jö, hogy ezt kihasználja. Ennek ellenére örülök, mert jó irányba haladunk.