ZTE Női Kosárlabda Klub–CMB Cargo-UNI Győr 61–75 (22–16, 20–26, 12–15, 7–18)

Zalaegerszeg, bronzmérkőzés, 600 néző. V.: Győrffy, Praksch, Farkas G.

ZTE: KOZIAR 16/6, Gorjanácz, JEFFERY 18/3, Hegedűs-Őri 6, Parker 7. Cs.: Pavel 11, Gáspár-Szalay 3/3, Kovács G., Vincze V., Liska. Edző: Gáspár Dávid.

UNI Győr: Laklóth 6/6, FIELDS 14/3, Varga Zs. 2, Krivacevic 10, Goree 8. Cs.: Török Á. 3, SZTEPANOVA 17/3, CZANK 10/6, Nagy-Bujdosó 5/3, Markó, Szabó P., Simon A. Edző: Sandro Orlando.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 az UNI Győr javára.

Az első félidőben a hazaiak kezdtek jobban a családi okok miatt Simon Zsófiát nélkülöző csapatunk ellen. A ZTE 11-2-vel nyitott, s még 30-21-nél is kézben tartotta a mérkőzést. Sandro Orlando időkérése után összekaptuk magunkat, s a nagyszünetben már döntetlen volt az állás. A fordulást követően már inkább mi vezettünk, a hajrában pedig fel is őröltük a szűkebb rotációt alkalmazó hazai csapatot, ezzel pedig megszereztük a harmadik helyet.

Gáspár Dávid: – Csodálatos szezonon vagyunk túl, óriásit játszottak a lányok végig ebben a bajnokságban. A bronz ugyan nem jött össze, emiatt most egy kicsit szomorúak vagyunk, ugyanakkor örülünk is, hogy eddig eljutottunk. A Győr csapatának gratulálok a sikeréhez,  de mi is megpróbáltunk mindent.

Sandro Orlando: – Nem kezdtük jól a mérkőzést, de a szünet után jobban védekeztünk és támadtunk. Boldog vagyok, mert mindenki, aki játszott, eredményes volt. Ez volt a különbség, hogy az ellenfélnél csupán hat-hét játékos volt, nálunk tíz. Gratulálok a ZTE-nek, mert jó csapat, és nehéz volt ellene játszani.