CMB Cargo-UNI Győr-Sopron Basket 54-62 (17-18, 19-16, 8-17, 10-11)

Győr, 300 néző. V.: Benczur, Győrffy, Minár.

UNI Győr: CZANK 12/12, Fields 4, Varga Zs. 4, Krivacevic 10, Goree 3. Cs.: SZTEPANOVA 11/3, Laklóth 4, Török Á. 6, Nagy-Bujdosó. Edző: Sandro Orlando.

Sopron: Fegyverneky 2, Turner 5/3, CRVENDAKIC 20/12, MILOVANOVIC 13/6, JOVANOVIC 14. Cs.: Page 4, Salvadores 4, Dubei. Edző: Roberto Íniguez.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Sopronnak.

Simon Zsófia családi okok miatt nem léphetett pályára az elődöntő második felvonásán, melyen idegesen kezdtek a csapatok. Az első négy percben mindkét oldalon csak egye-egy kosár esett, Krivacevic, illetve Jovanovic jóvoltából. Milovanovictól és Turnertől is beesett egy tripla, majd ismét Milovanovic volt eredményes (2-10). Időt is kért Sandro Orlando. Czank is egy hármast dobott, ezzel kapaszkodtunk. A negyed hajrájában állandósult a különbség, aztán egy perccel a vége előtt két pontra feljöttünk (14-16), a szakasz végül 17-18-as eredménnyel zárult.

Jovanovic szerezte a második tíz perc első kosarát, Crvendakic pedig egy hármasból volt eredményes. Czank is kívülről talált be, de Crvendakic ismételni tudott (20-26). Czank nem akart lemaradni szerb “kollégájától”, ő is beemelt még egy hármast (25-26). Sztepanova kosara után pedig már nálunk volt az előny, Roberto Íniguez időt is kért. A folytatásban felváltva vezettek a csapatok, a félidő hajrája nekünk jött ki jobban, így 36-34-re vezettünk két negyed után.

Turner, majd Krivacevic volt sorrendben a második félidő első két kosárszerzője. Nem tudtak elszakadni egymástól a csapatok, 40-40 után a kisebb kosárcsendet Milovanovic törte meg egy kosár plusz büntetővel. Fields talált be hosszú idő után, de Milovanovic hármasa után 42-48-nál kért időt Sandro Orlando. A folytatásban Crvendakic is távolról volt eredményes, nálunk viszont kimaradtak a dobások, így ellépett a Sopron (42-51).

Crvendakic megint hármast dobott a zárónegyed elején, ez volt neki a 20. pontja (44-54). Lendületben maradt a Sopron, mi viszont Sztepanova révén csak négy és fél perc után találtunk be. Most mi kaptuk el a fonalat, tíz ponton belülre kerülve kezdtük a hajrát (50-58). Laklóth dobott egy hármast, de szabálytalan zárás miatt lefújták az akciót a játékvezetők. Miközben Íniguez időt kért, a bírói hármas videóról visszanézte a jelenetet, de helyben hagyták az első döntést: nem ért Laklóth kosara. Ezzel, valamint Fegyverneky “beszédülő” kosaraval el is dőlt a találkozó. A párharcot a Sopron nyerte, mi a bronzéremért játszhatunk majd.

Sandro Orlando: – Most tovább tudtuk tartani a lépést a Sopronnal, mint kedden, de egy ilyen szintű csapat ellen ez nem elég. A védekezésben akadtak kihagyásaink, túl sok hárompontost engedtünk ellenfelünknek. Annak azért örülök, hogy megint előbbre léptünk.

Roberto Íniguez: – Hasonló forgatókönyv volt, mint az első meccsen, megint a második félidőbe voltunk jobbak. Látszik a játékosaimon a fáradtság, ezért is volt nagyon fontos, hogy nyertünk, mert igazi dráma lett volna számunkra, ha vasárnap is pályára kellett volna lépni.