MTK-CMB Cargo-UNI Győr 49-75 (13-24, 16-22, 14-14, 6-15)

Budapest, 100 néző. V.: Válé, Bagi, Nagy V.

MTK: Pál 4, Zólyomi 7/3, ADAMECZ 9/6, SZABÓ F. 7, Wéber. Cs.: Koch 7/3, Cvitkovic 4, Székely-Horváth 7/3, Szabó B. 4, Szeitl. Edző: Nagy Dorottya.

UNI Győr: Czank 9/3, FIELDS 12/3, Török Á. 2, Nagy-Bujdosó 2, KRIVACEVIC 11/3. Cs.: Lakóth 5/3, SIMON ZS. 14/3, SZTEPANOVA 20, Varga Zs. Edző: Völgyi Péter.

Az influenza miatt Goree Cyesha és Danielle Robinson nem lépett pályára nálunk. Az első kosarat a hazaiak szerezték, ám egy 14-0-s rohanással elléptünk, az MTK csak a 6. perc végén volt eredményes újra. A negyed hátralévő részében nagyjából ezt a különbséget őriztük. A második szakasz elején nagyon megugrottunk (13-30), de a fővárosiak visszajöttek tíz pontra (20-30), de aztán megint a mi perceink következtek, s a félidő hajrájában megint húsz pont körüli lett a különbség (27-44). A nagyszünetre nem is változott a két csapat közötti távolság (29-46). A második félidő eleje kiegyenlített játékot hozott, kicsivel az MTK kezdett jobban, de a hátrányán nagyon faragni nem tudott, kézben tartottuk a találkozót, s tisztes távolban a hazaiakat. A szakasz döntetlennel zárult, így a zárófelvonást 60-43-ról kezdtük. Ebben egy 4-0-val kezdve hamar húsz pont fölé kúszott az előnyünk, de egy 6-0-ával az MTK megint közelebb került hozzánk. Fields egy, Sztepanova két büntetőt dobott be (49-67), ezt követően már nem potyogtak a kosarak, a csendet mi törtük meg, s az utolsó bő egy percet 8-0-ra megnyerve fölényessé tettük a győzelmünket.

Völgyi Péter: – Tartalékosan álltunk fel, de így is kézben tartottuk a találkozót. Tudtuk az agresszív letámadást és csapdázást gyakorolni. A játékvezetők a végén kicsit elveszítették a fonalat, mindkét oldalon maradtak el ítéletek, sok technikait viszont befújtak, de ezt fegyelmezetten tudtuk kezelni.